Paasactiviteiten in de gemeente Losser

Natuurlijk is er ook in de gemeente Losser van alles te doen tijdens de paasdagen. Hieronder hebben wij een paar leuke mogelijkheden met Pasen voor je uitgelicht. Ook voor kinderen staan er leuke tips tussen. Onderaan deze pagina kun je op de evenementen klikken om meer informatie te vinden.

Een van de oudste paastradities in de gemeente Losser vind je in Beuningen. Hier wordt op paaszaterdag volgens oude gebruiken paashout gehaald voor het paasvuur en op eerste paasdag wordt er een tocht naar het bos gehouden om paasstaken om te hakken en terug te slepen. Daarna is er een paasviering en een paasvuur.

In Overdinkel wordt er op Goede Vrijdag een pastorale kruistocht gebeden. Om 15:00 uur is het vertrek voorbij de hoofdingang van de Gerarduskapel. Het eindpunt is de 15e statie van 'De verrijzenis van Jezus'

In de plaats Losser is er zoals gebruikelijk de twentsewandel4daagse, daarnaast is er op eerste paasdag het jaarlijkse eierzoeken en tikken voor 4 t/m 7 -jarigen. Zelf een hardgekookt kippenei meenemen.

In de Lutte organiseert de VVV weer een prachtige paaswandeling op tweede paasdag met afstanden van ongeveer 5 en 9 kilometer. Klik onderaan deze pagina op de activiteit voor meer informatie.

Uiteraard kun je in de gemeente Losser ook terecht voor een overnachting of om lekker uit eten te gaan. Er zijn tal van accommodaties en horecagelegenheden, die onder andere heerlijke paasbrunches organiseren.

Deze pagina wordt regelmatig geactualiseerd, dus hou hem in de gaten voor nieuwe evenementen/activiteiten.

 1. VVV Paaswandeling De Lutte op 2e Paasdag

  Traditiegetrouw organiseert VVV De Lutte op 2e Paasdag weer een wandeling van circa 5 en 9 kilometer door het …

 2. Poas Bloas Festival op tweede Paasdag.

  De Lutter Muzikanten uit De Lutte organiseren het jaarlijkse internationaal muziekfeest luisterend naar de naam …

 3. Poasnoot'n Losser

  Beleef de intimiteit van het theater voor, tijdens of na het paasvuur! Op zondag 21 april opent Openluchttheater …

 4. PaasParty

  Op paaszondag 21 April doen ze weer een PaasParty bij Eetcafé Plexat in De Lutte met hun: DJ Frank Eldie.

 1. Eiertikken en eieren zoeken "De Bleek" Losser

  Eieren zoeken en eieren tikken is in Losser een niet meer weg te denken traditie op eerste Paasdag.

 2. Kruisweg Overdinkel

  Vrijdag 19 april is er weer de jaarlijkse kruisweg in het Gerardus Majella Park aan de Hoofdstraat te Overdinkel.

 3. Paashout halen Beuningen

  Op zaterdag 20 april gaan de mannen volgens oud gebruik paashout halen voor het paasvuur van Beuningen.

 4. Paasstaak slepen Beuningen

  Op 21 april, Eerste Paasdag vertrekken ze vanaf het kerkplein om 13.30 uur naar het Sterrenbos voor het halen van de …